January 28, 2021, 3:47 am

(Видео)Дpoнoт нa Sony вo aкцијa:Airpeak нaскopo вo пpoдaжбa

Поврзано

Експерти предупредуваат: Ајфон12 може да биде опacен по здравјето

Ајфон 12 може да биде опасен за здравјето на луѓето кои имаат инсталирано пејсмејкери или дефибрилатори, доколку се најде...

Beднaш избpишeтe ги oд тeлeфoнoт: Google блokиpaшe 164 oпacни aплиkaции

Google блокираше 164 апликации од Play Store, а Android корисниците сега треба да ги избришат овие апликации кои можат...

(Видео) Новиот Ајфон 13, со стакло од сафир, наскоро на светските пазари

На интернет се појавија првите (неофицијални) информации како би можело да изгледа следниот „iPhone“. Според тие наоди,„iPhone 13“ ќе го...
- Advertisement -

Компанијата Sony стана дел од пазарот за дронови и го претстави Airpeak, најмалиот дрон кој може да носи камера дизајнирана за создавање видеосодржини и професионално фотографирање.

Засега нема многу информации за дронот, но од Sony велат дека се истражува користењето на дронови за снимање пејзажи и градови.Airpeak е прикажан како го снима Vision-S во движење. Иако Sony претходно не произведуваше дронови, а камерите на оваа компанија се меѓу најдобрите во индустријата.

Sony го најави Airpeak брендот минатата година, а производите се очекуваат на пролет.

Latest News

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

More Articles Like This