October 28, 2020, 3:12 am

(Видео)ЗАЕВ ВООДУШЕВЕН НА СКАНДИРАЊЕТО „ВМРО, ВМРО“: Собраните скандираат „ВМРО-ДПМНЕ“ Заев воодушевен од глетката!

Поврзано

Бројките го дeмaнтирaат Филипче, над 30% од тестираните се позитивни

Министерот за здравство, Венко Филипче на вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма уштe еднаш покажа дека...

Coвeтницитe нa Заев гo чинaт нapoдoт 246.000 eвpa гoдишнo

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека во моментов сме среде најголема здравствена и економска криза, каде што секојдневно се бројат починати,...

Остaвкa веднаш: Филипче потфрли, секој 3 тестиран во Македонија вчера имал kовид

1/3 од тестираните во текот на вчерашното деноноќие се позитивни на Ковид. Тоа значи дека секој 3 тестиран имал...
- Advertisement -

На социјалните мрежи се појави видео од обраќање на Заев како воодушевено одобрува на извиците од насобраните луѓе и скандирањето „ВМРО, ВМРО“.

zoran-zaev

Сигурно звучи збунувачки, но тоа е така бидејќи најверојатно станува збор за монтажа слична на оваа на Фејсбук групата „Странски служби“ раководена од структури блиски до СДСМ каде се гледа како Никола Груевски е на прошетка со семејството во градскиот парк, и се монирани скандирања кои всушност не се случиле во дадениот момент.

Од очевидци на самиот настан такви скандирања воопшто не се случиле за време на прошетката. Единствено Љуми Бекири, претсавник на ЛГБТ заедницата заедно со уште двајца претставници на шарената платеичка револуција на СДСМ од далечина од 40-тина метри извикале неколку зборови за кои никој присутен не ја разбрал содржината.

На таквите крици на Љуми и дружината присутните граѓани гласно искоментирале „ги разбираме при толку пари од странство и поддршка ги загубија изборите од народот, сигурно не им е лесно“.

Ова е уште еден доказ како медиумите блиски до опозицијата ја извртуваат вистината и манипулираат со фактите.

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...

More Articles Like This