(Видео)ЗАЕВ ВО ДОМОТ НА ЛЕНЧЕ РИСТОСКА: Доцна во ноќта Заев ја посети Ленче Ристоска, што се договара?

Поврзано

(Видео) Навистина „танцувале со ѓaвoлoт“, потврден кластерот „Градиште“

На три лица кои за продолжениот илинденски викенд присуствувале на журките во Охрид, им е потврден новиот коронавирус, јави...

Нов ckандал, еве зошто пocкапува струјата

Откако Регулаторната комисија за енергетика одлучи да се покачи цената на струјата за 7,4 % проценти, тензиите во јавноста...

Преговорите на Заев и Ахмети заглавија кај Зибери

Тимовите се фокусирани на премиерската позиција, а во останатите точки не се очекуваат проблеми, пренесува Сител. СДСМ и ДУИ се...
- Advertisement -

Струмичкото Ауди А8 со кое се вози претседателот на СДСМ Зоран Заев токму вечерва е забележано пред зградата во која живее специјалната обвинителка Ленче Рисотоска на улицата „Алберт Ајнштајн“ во Скопје. Камерата на КУРИР го забележа Заев како влегува во својот автомобил во доцните вечерни часови, односно пред само околу половина час.

zaev_lence

Зоран Заев веројатно на Ристоска ѝ дава инструкции за нови наредни монтирани случаи кои треба СЈО да ги објави во јавноста, а во кои јасна мета ќе биде ВМРО-ДПМНЕ.

Ова говори за поразително политичко инструирање на специјалното обвинителство во кое Заев посетувајќи ги обвинителите прави и дава нарачки за обвинителни процеси, што претставува фрапантен преседан во кој Заев го октроира и погубува судскиот систем.

Инаку, во јавноста е познато дека специјалната обвинителка Катица Јанева е со членска книшка од СДСМ, а ова говори дека Заев и преку Ленче Ристоска нарачува нови судски случаи.

Познато е и дека Заев од страна на СЈО беше амнестиран за случајот „Пуч“ и покрај бројните докази против него и Зоран Верушевски. Со повлекувањето на обвинението од Јанева и СЈО, Заев по вторпат е помилуван по аболицијата од Бранко Црвенковски за случајот „Глобал“ и криминалот од 8 милиони евра.

Преку своите постапки, СЈО многу пати досега ѝи покажа на јавноста дека е едно исто со СДСМ. Она што Заев ќе го замисли и испорача, неговата партнерка Јанева многу брзо го реализира преку разни конструкции без никакви поткрепени докази.

Покрај на Јанева, Заев очигледно почна да ѝ дава инструкции и на една од нејзините најблиски соработнички, Ленче Ристоска.

7 КОМЕНТАРИ

Latest News

(Видео) Навистина „танцувале со ѓaвoлoт“, потврден кластерот „Градиште“

На три лица кои за продолжениот илинденски викенд присуствувале на журките во Охрид, им е потврден новиот коронавирус, јави...

(Видео) Продолжува xaocoт во САД, „Aнтифa“ го нaпaднa пoгpeшното соседство

Толпа на протестантите во Америка, попознати како Антифа одлучија да нападната приграско маало во САД, но направија погрешен чекор, бидејќи овие момци не се...

Нов ckандал, еве зошто пocкапува струјата

Откако Регулаторната комисија за енергетика одлучи да се покачи цената на струјата за 7,4 % проценти, тензиите во јавноста не се смируваат. Ова покачување...

Преговорите на Заев и Ахмети заглавија кај Зибери

Тимовите се фокусирани на премиерската позиција, а во останатите точки не се очекуваат проблеми, пренесува Сител. СДСМ и ДУИ се во интензивни разговори за формирање...

(Фото) Геолошко чудо сред пустина

Висорамнината Најд, е една од најистакнатите природни зданија на Саудиска Арабија, а на неа се наоѓа драматичната атракција “Крајот на светот”- Jeбел Фихрајн. Станува збор...

More Articles Like This