(Видео)ЗАЕВ ГО БЛОКИРАЛ МАВРОВО, ЗА ДА СЕ ВОЗИ СО СВИТАТА: Премиерот со десетици моторни санки го блокираше ски центарот Маврово!

  • February 3, 2019
  • Коментари

Премиерот Зоран Заев ги револтирал посетителите на скијачкиот центар во Маврово.

Имено, се појавил заедно со триесетина негови сопартијци и пријатели и со АТВ-моторчиња се забавувале возејќи се по скијачката стаза.

-За да може да се забавува царот со својата свита, од скијачкиот центар ја затворија стазата, па ние кои бевме дојдени специјално за скијање, извисивме за Заев да си го задоволува кеифот. – раскажува за Лидер еден од посетителите.

Посетителите до нас доставија и видео придружено со фотографии.


Претходно «
Следно »