(Видео)ЗАЕВ ГО УПОТРЕБИ „МАКЕДОНИЈА“ ПА ТРИ ПАТИ СЕ ПОВТОРИ: Од кого се плаши Заев што мора да го користи неуставното име?

Поврзано

- Advertisement -

Додека објаснуваше дека во голема демократка атмосфера донеле одлука заедно со ДУИ и 30-тина „привзок“ партии за претседателски кандидат да го изберат Стево Пендаровски, во својот занес, Зоран Заев ја именуваше државата со вистинското име „Македонија“

„Македонија членка во НАТО..“, рече Заев, па три пати го повтори името „Северна Македонија“ поправајќи се себеси.

 

Заев рече „Македонија“, па три пати го повторуваше новото!

Заев рече „Македонија“, па три пати го повторуваше новото!

Posted by infomax.mk on Friday, March 1, 2019

 

 

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...

More Articles Like This