(Видео)ЗАЕВ НЕСВЕСНО ОТКРИ ШТО ИМ НУДЕЛ НА ПРАТЕНИЦИТЕ: „Да, ќе и понудам на Бети Канческа да биде јавен обвинител“, рече Заев од Собраниската говорница!

Поврзано

(Видео) УБК во кампања на СДСМ

Владата на СДСМ се чини помеѓу своите најголеми достигнувања пред јавноста го прикажуваше расформирањето на УБК и системот на...

(Видео) Неквалитетното образование е сериозна причина за одливот на младите од државата

Неквалитетното образование е сериозна причина за одливот на младите од државата. Ќе направам се што е во моја моќ...

Kацарска реагира на спот на ВМРО, била злoyпотребена

Нова реакција за еден од рекламните спотови на ВМРО-ДПМНЕ. Добрила Кацарска, судијка во Кривичниот суд, реагира на еден од...

Паника во гласот и настапот на премиерот Заев можеше да се забележи на денешната седница предвидена за пратенички прашања, откако пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев го повика Заев да не се плаши и да излезе на ТВ дуел со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски

„Со лидерот ваш кога ќе сум излезел на дуел. Кога ќе завземе став. Нека завземе став!“ – врескаше од говорницата Зоран Заев, очигледно бегајќи од соочување со лидерот на опозицијата, откако претходно пратеникот Владимир Ѓорчев го прозва да излезе на ТВ дуел со Христијан Мицкоски.

На ваквиот паничен одговор, Ѓорчев му одговори дека вистинската причина поради која Заев не излегува на дуел со Мицкоски е поради тоа што тој нема со што да му се спротивстави на Мицкоски.

„И кога ќе дадам предлог на опозицијата како што е во програмата после две години за јавен обвинител, да, ќе дадам на Бети Камчевска ќе дадам на оние што имаат одлуки да носат овде, и превземеаа одговорност“ – рече Заев, несвесно откривајќи дека најверојатно во преговорите кои се одвиваа помеѓу него и луѓето од т.н. група „Кожувчанка“, тој понудил и високи државни функции.

Освен понуди за високи функции, во јавноста кружеа информации дека биле понудени и ослободителни пресуди за пратениците кои беа опфатени со обвиненија од СЈО, но и оние инволвирани во случувањаа на 27.апри, како и високи суми на пари.

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести