(Видео)ЗАШТИТА НА ДЕЦАТА ИЛИ КИДНАПИРАЊЕ: Масовни протести во Норвешка против социјалните служби кои одземаат деца од родителите!

Поврзано

Сkандал во Европскиот парламент: Уkpaдени најмалку 50 компјутери, таблети и други уреди додека институцијата била затворена

Најмалку 50 компјутери, таблети и други уреди биле укpaдени од членови на Европскиот парламент додека институцијата не рабеше поради...

Австрија ја затвори границата за Македонија

И покрај препораките на Советот на ЕУ за отварање на границите, Австрија одлучи да не ги отвори границите за...

Италијанците бараат пoмoш, cе зголемува бројот на cиpoмaшни

Во најтешките месеци на пандемијата на Ковид-19, од март до мај, хуманитарната организација на италијанската католичка црква Каритас им...

Заштита или киднапирање? – ова е прашањето кое голем број на Норвежани си го поставуваат деновиве, откако голем број на демонстранти излегоа на улиците на Осло поради бруталната социјална служба која е обвинета за одземање на деца поради банални обвинувања

Преку 1.000 деца годишно се одземаат од нивните родители, неретко со насилни мерки и во присуство на полиција, поради банални обвинувања кон родителите. Често, родителите се обвинети дека на сопственото дете му извадиле млечен заб без да го однесат на стоматолог, а социјалните служби тоа го третираат како доволна причина за одземање на децата.

Деновиве, на улиците на Осло се одржуваат масовни протести, за кои речиси ниту една телевизиска мрежа во Европа или светот не пренесе.

Ова се сликите од Норвешка, денес.

NORWAY ACCUSED OF KIDNAPPING

Protection or abduction? Child care services in Norway are accused of removing kids from families based on absurd allegations

Julkaissut In the NOW Torstaina 5. huhtikuuta 2018

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести