(ВИДЕО)ИМАТЕ ГРЕБАНИЦИ ПО ЕКРАНОТ: Еве како самите да го решите овој проблем

  • October 26, 2016
  • Коментари

За среќа, постои брзо и едноставно решение

Фото: Принтскрин/Твитер

Колку и да се трудиме да не ги оштетиме, сепак често се случуваат незгоди со нашите мобилни телефони или други уреди со поголеми екрани.

Ваквите незгоди сами по себе не се толку страшни, но гребниците на екранот постојано нè потсетуваат на моментите на невнимание. Без разлика на тоа колкави напори вложуваме, се чини дека е невозможно да се реши овој банален проблем.

Доколку парите не ви се пречка, можете да го замените целиот екран, но постои многу побрз и поевтин начин за отстранување на гребаници од екраните, а сè што ви треба е балсам за усни, вазелин или било која друга мрсна супстанца. Погледнете во продолжение.

Претходно «
Следно »