(Видео)КАЛАШЊИКОВИ „ИГРАА“ ВО ТЕТОВО: Престрелка во градот под Шара, вмешан и висок функционер на ДУИ!

  • November 30, 2018

Две, засега неидентификувани возила, биле дел од престрелка вечерва во Тетово, откако со автоматски пушки две групи отвориле меѓусебен оган во центарот на градот. Според првичните информации има ранети лица, а еден од учесниците во престрелката е висок функционер на ДУИ и заменик директор на УЈП


Портпаролот на тетовската полиција Фатмир Реџепи за локалните медиуми соопштил дека дошло до судир помеѓу две групи, кои во возила од движење отвориле оган меѓусебе. Дел од куршумите завршиле во околните локали во центарот на градот.

Засега нема потврда за повредени лица, но според неофицијални информации се работи за двајца повредени.

„Засега се уаспени две лица, полицијата трага по останатите инволвирани во настанот“ – рекол Реџепи за тетовасот.

Krisma ne Tetove

Gepostet von Tetova Sot am Freitag, 30. November 2018

Претходно «
Следно »