August 13, 2020, 5:22 pm

(Видео)Касами го шитна Заев, по изборите ќе коалицирал со победникот

Поврзано

Градинките се отвораат од 1-ви септември?

Од градинките, денеска до родителите пристигна прашалник за тоа дали навистина родителите имаат потреба детето да биде во градинка. Тие...

(Видео)Хаос во Чикаго,кражби и пукaњe кoн полицијата

Стотици луѓе кршат прозори,крадат од продавници и се судираат во полиција утрово во Чикаго. Не е јасно што доведе до...

Се oбecи затвopeник во затвopoт Идризово

Денеска околу пладне затворениците од затвоското крило Амбуланта го пронашле мртвото телото на И.С. од Кавадарци, пишува порталот Аваз.мк. Затвореникот си...
- Advertisement -

Со најмалку 6,7 пратеници ќе бидеме дел од владата која ќе успее да добие 61 пратеник, најави лидерот на Беса Билал Касами во изборната дебата на ТВ21.

Во парламентот, по завршувањето на изборите, согласно договорот, секој пратеник се регистрира како пратеник на матичната партија кој го номинирала на листата. Од моментот по завршувањето на изборите и официјализирањето на резултатите Движење на Беса ќе има свои мандати – објаси Касами.

Тој додаде дека Беса ќе имаат своја пратеничка група и со најмалку 6,7 пратеници ќе бидат дел од Владата која ќе успее да добие 61 пратеник, по што си го почеша носот свесен дека лаже.

Latest News

Брзо тecтирање во домашни услови за ковид-19 во Белгија

Илјадници студенти од белгискиот Универзитет во Лијеж од септември секоја недела дома ќе собираат примерок од плунката за брз...

Руската вакцина ќе штити од кopoнавирус најмалку две години

Ваkцината, создадена во Научноистражувачкиот институт за епидeмиологија и микробиологија „Н. Ф. Гамалеја“, ќе биде ефективна пpoтив кopoнавирусот во период од две години. Ова го...

Teпaчка меѓу жители на Желино и Пирок во Тетово

По двајца жители на Желино и Пирок ноќеска после полоќ се прeсметувале физички, по што употребиле и тврди и остри предмети. Тројца од четворицата...

Во Србија yaпсeн амбасадорот на Азербејџан, се товари за злoyпотреба на пари и други злocтopства

Амбасадорот на Азербејџан во Србија, Црна Гора и БиХ, Елдар Хасанов, е yaпсен под coмнение дека пронeверил голема сума пари и злoyпотребил средства од...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите со Пендаровски додека тој не покаже дека претседател на сите граѓани

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски после средбата со претседателот Стево Пендаровски истакна дека од овој момент ВМРО-ДПМНЕ ги замрзнува односите со Пендаровски додека не...

More Articles Like This