(Видео)КОЛЕКТИВНАТА МИЗЕРИЈА ВО ЕДНА СНИМКА: Возило на брзата помош со болно дете не може да се пробие низ гужвата на Клинички центар!

Поврзано

Дијаспората со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на Задграничниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Јане Мавчев од Мелбурн Австралија преку својот Фејсбук упати видео порака до граѓаните...

Благојчо Ѓорѓиев: Оваа моја слика ја користеа додека да си ја остварат целта, денес за нив сум Шуто и Рогато

„Оваа моја слика се користеше за повикување на граѓани што помасовно да излезат на протести против владеењето на Груевски,...

(Фото) Манчевски збунет, го критикуваше проектот на ВМРО-ДПМНЕ, а истиот го имаат во нивната програма….

Изгубениот министер во заминување Дамјан Манчевски, кој го критикуваше проектот на ВМРО-ДПМНЕ за формирање на Дигитална агенција и тврдеше...

„Возило со болно дете се пробива низ Клиничкиот центар. NO COMMENT. Не казнени поени, за овие поголема казна треба“ – гласи коментарот на видеото објавено на социјалните мрежи на кое може да се види целата мизерија на Македонското општество во неколку минути

 

Се работи за снимка од кругот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, на која може да се види како возило на Брзата помош кое превезува болно дете од Клиниката за детски болести, а не може да се пробие поради автомобилите кои го блокирале влезот и излезот од клиниката.

И покрај неколкукратните обиди на докторката да воведе ред, повикувајќи ги сопствениците на возилата да ги преместат истите, но и сирените со кои возачот се обидуваше да ги вразуми себичните возачи, сепак мизеријата на свеста и себичноста надвладеа пред чувството за одговорност.

Додека сето ова се случуваше, клиничкото обезбедуање најверојатно пиеше кафе во импровизираните застаклени кутии кои често се користат и како летни кујни за техничкиот персонал на клиниките.

Министерот за здравство пак, иако ветуваше решавање на сообраќајниот хаос во кругот на клиничкиот центар е зафатен со лексички проблеми во процесот на поставување на двојазичните табли на Клиника, а оној за внатрешни работи во моментов има кампања за набавка на опрема. Секако, набавка од овој тип е причина за прослава, па Спасовски и оние кои треба да ја снабдат полицијата се зафатени со частење и немаат време да го средуваат хаосот на Клиника.

Колективната мизерија на нашето општество можете да ја погледнете на следната снимка.

Актуелно

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима...

Мицкоски до Заев: Ќе морате да ја докажувате Вашата невиност пред cуд, одговорност мора да има

На вечерашниот тв дуел гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски, кој зборуваше за реформите во судството, како и за одговорноста која што ќе...

Мицкоски: Cо заокружување на број 14 ќе се поддржи една поинаква Македонија од оваа која што денеска се случува

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дебатната емисијата на македонската телевизија посочи дека овие избори се избори во кои што се одлучува за нашата...

Мицкоски: Новите инвестициите на власта се истите како оние лажни ветувања за носењето на ФБ и Гугл

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашната дебата на МТВ зборуваше дека откако ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преземе власта во државата одноsно по 15...

Мицкоски: Ќе го намалиме ДДВ-то во хотелиерството и угостителството од 18 на 10%

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот ТВ дуел со лидерот на СДСМ, Зоран Заев на МТВ изјави дека во следните 4 години граѓаните...

Повеќе вести