(Видео)ЛЕГЕНДАТА ВЛЕЗЕ И ВО МУЗИЧКИ СПОТ: Столе Стоилов се појави и на музичкиот спот на рап група

  • May 17, 2019

Капитенот на Вардар, македонскиот репрезентативец, Столе Стоилов, доби улога во музичкиот спот за песната „Ќе биде“ на раперот Ненад Ставровски Нешо, каде се појавува и младата пејачка Валери.

 

Пораката на песната е да се научи по нешто од секој животен пораз и да се оди напред, а во приказната на спотот, во финишот, одлично се вклопува и Стоилов.

 

 

 

Претходно «
Следно »