(Видео)МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ ГО ОСВОИ БАЛКАНОТ, ПОВТОРНО: Антониа Гиговска со „Ако згрешам нека изгopaм“ го остави жирито бeз здив

  • March 2, 2019
  • Коментари

„Како пее оваа малечка“!, „Македонската музика е прекрасна“! Вака коментираа пејачите од жирито уште пред да заврпи настапот на нашата Антониа Гиогвска во новата сезона на музичкото натпреварување „Пинкови ѕвездички“.

Овојпат, младата скопјанка ја избра верзијата на Каролина Гочева на песната „Ако згрешам нека изгopaм“.

Ја испеа одлично, а во нејзината изведба ќе уживаат сите.

Претходно «
Следно »