(Видео)МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ ЈА „OCBOJУBA“ И АВСТРАЛИЈА: Меди Крстевски, девојката која ги вooдушеви Бој Џорџ, Кели Роланд и цела Австралија

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Меди Крстевски е „македонското девојче“ кое редовно ја вooдyшевyва Австралиската публика по појавувањето на талент шоуто „Д Војс“ на кое покај останатите членови на жирито се и ултра-популарните Бој Џорџ и Кели Роланд


Крстевски е родена во 2000. година, а својот 19 роденден го прослави со нејзиниот, како што вели, прв дечко Џексон Парфит кој е исто така натпреварувач на талент-шоуто.

 

View this post on Instagram

 

My baby & I 💖#Stevemaddenau#WhatDrivesYou#SteveMadden#madikrstevski#madik

A post shared by Hey It’s Madi K 💋 (@madikrstevski) on

Во Австралија, Крстевски е ѕвезда во издигнување пишуваат тамошните медиуми, а е доста популарна и кај тинејџерската популација во земјата.

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести