(Видео)„МЕЧКАТА“ ОДИ ОД ВРАТА НА ВРАТА: И Ориѓански се соочи со гневот на народот!

  • March 3, 2017

Опозицискиот активист и музичар Златко Ориѓански се соочи со гневот на револтирани граѓани поради тоа што отворено ги поддржува антимакедонските политики на СДСМ.
origjanski
-Како не ти е срам, ја продаде државата. Не сакаме нашите деца да учат албански, срамота е ова, му порачуваат неколку лица на Ориѓански на прагот од неговиот дом.

Претходно «
Следно »