November 28, 2020, 3:31 am

(Видео)МИНИСТЕР ОД ВЛАДАТА НА ЗАЕВ СО ОРУЖЈЕ, ПРИСИЛНО ОДЗЕМАЛ ФИРМА: Гледач во живо, му го „свари гравот“ на Чомовски!

Поврзано

Дишеме отpoв: Енормно зaгадување во неколку градови во Македонија

Во главниот град и вечерва не се дише поради енормното аерозагадување. Мерната станица во Ново Лисиче повторно покажува највисоки...

Владата дeмaнтиpa дека Заев се договорил со Бугарија

Владата на Северна Македонија остро реагира на текстот објавен на вашиот портал со наслов "Зоран Заев ги прифатил сите...

Османи потврди: Софија бара да прифатиме дека македонскиот јазик е заснован на западно-бугарски дијалект и тоа го нема во досегашниот договор

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во интервју за „360 степени“, вели дека барањето на Бугарија да се прифати...
- Advertisement -

Видно изреволтиран гледач, вечерва во отвореното студио на Чомовски кое се емитува на „1ТВ“ откри нов скандал на владата на Р.Македонија, именувајќи го министерот без ресор Аднан Ќахил како „лопов“ кој со оружје се закнувал на бизнисмен од кого ја одземал и неговата компанија


Неподготвен, Чомовски се обиде да ја избегне темата и набрзина да го „откачи“ гледачот кој имаше очигледна намера да посочи дополнителни докази за однесувањето на минситерот без ресор во владата на Заев, но благодарение на упорноста, тој соопшти дека за случајот освен премиерот Заев, запозната е и Американската и амбасадата на Франција.

„Во новата влада на господинот Зоран Заев има поставени министри и министри без ресор, кои на еден академски граѓани, ќе ви кажам име и презиме ако треба, има доведено инвеститор од надвор, има отворено фирма и под присила со оружје му ја имаат земено фирмата без никаков надоместок. Фирмата се вика ‘Манора’ – се работи за министерот без ресор Аднан Ќахил. Слободно, слободно…запишете да проверите, да видите сами. Подигнато е на многу високо ниво па ќе видиме државата што ќе направи со овој случај“ – рече гледачот во живо.

Гледачот додаде дека повеќе никој нема да може да го запре гласот на народот, и повика на заедничка народна борба против криминалците на власт, како што вели против „криминалната група“.

Latest News

Тасевски до Захариева: Вашето минато нема да го зaборават синовите и внуците на оние отceчени глави со кои сте се сликале како администратори

Актерот Сашо Тасевски ја потсети минитерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева за злостортвата што ги правеле „администраторите“...

Дишеме отpoв: Енормно зaгадување во неколку градови во Македонија

Во главниот град и вечерва не се дише поради енормното аерозагадување. Мерната станица во Ново Лисиче повторно покажува највисоки вредности, дури 435 ПМ 10...

Доктор од Охрид пoчинa од ковид-19

Во шеесеттата година од животот, по кратко боледување како последица на Ковид 19, денеска во Скопје, почина познатиот доктор-специјалист, ортопедски хирург и сестран уметник,...

Лекари kpaделе оpгани од мpтви пациенти во Кина

Шест лица, од кои повеќето лекари, се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, јавија локалните медиуми. Криминалната група ги лажела семејствата...

Владата дeмaнтиpa дека Заев се договорил со Бугарија

Владата на Северна Македонија остро реагира на текстот објавен на вашиот портал со наслов "Зоран Заев ги прифатил сите барања на Бугарија, следува потпишување...

More Articles Like This