October 28, 2020, 4:27 am

(Видео)МИЦКОСКИ ОБЈАВИ МОЌНО ВИДЕО: Црни времиња за Македонија!

Поврзано

Бројките го дeмaнтирaат Филипче, над 30% од тестираните се позитивни

Министерот за здравство, Венко Филипче на вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма уштe еднаш покажа дека...

Црн биланс: Пoчинaти 15 лица, регистрирани 628 нови случаи на ковид-19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 нови случаи...

Пристигнаа peзултатите од тестот на 3aeв

Премиерот Зоран Заев попладнево соопшти дека е негативен на Ковид-19 по контактот со министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски...
- Advertisement -

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот ФБ профил објави видео спот од како што вели, црнилата кои СДСМ ги донесе во Македонија. Од неразјаснети убства, газење по достоинството на народот и државата, промената на името, сиромаштија, кpиминални тендери….

“Црно време!

Неразјаснети убиства.

Газење на народот и државата.

Промена на име.

Сиромаштија.

Повисоки даноци.

Криминални тендери и афери.

Уништено земјоделие.

Најзагадена држава и уништено здравство.

СДСМ И ЗАЕВ ДОНЕСОА ЦРНИЛА!

Од сите нас зависи дали ќе дозволиме ова да продолжи.
Ние ќе создадеме зора која ќе ги победи тие црнила.
Зората ќе дојде, а ние сме искрата која ќе ја донесе, ќе донесе ново утро, нова надеж и подобри времиња.

Оваа зора е за Македонија!“ – пишува Мицкоски на ФБ.

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...

More Articles Like This