(Видео)МИЦКОСКИ СО ВИДЕО ПОРАКА ДО ЗАЕВ: Ех Зоране, ќе остане запишано!

  • January 11, 2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објави видео на својот Фејсбук профил, со кое му порачува на Заев дека сето ова што го прави, ќе остане запишано.

„Кога не знаеш зошто се случува ова синко, да знаеш за пусти пари го продаде својот народ.

За власт, за моќ, за функции.

И затоа денес ги нема парите, ниту во народот, ниту во фирмите.”

Ех Зоране… ќе остане запишано, порача Мицкоски.

За власт, за моќ, за функции и за пусти пари.

„Кога не знаеш зошто се случува ова синко, да знаеш за пусти пари го продаде својот народ. За власт, за моќ, за функции. И затоа денес ги нема парите, ниту во народот, ниту во фирмите."Ех Зоране… ќе остане запишано.

Gepostet von Hristijan Mickoski am Freitag, 11. Januar 2019

Претходно «
Следно »