(Видео)МОЖНА Е ПРОМЕНА НА ХИМНАТА И ЗНАМЕТО: Груевски на „Пинк 1“ телевизија објаснува дека според Тиранската платформа, следи и промена на химната и знамето!

  • February 17, 2019

Во Тиранската е спомената промена на химната и знамето, и тоа не може да се исклучи, вели екс-премиерот Никола Груевски во интервју за српската „Пинк 1“ телевизија, објаснувајќи дека останува на Заев и Ахмети тоа да го договорат

 

„Во Тиранската платформа тоа е спомнато и, не можам да го исклучам ниту пак можам да го потврдам. Не знам што ќе се договорат коалиционите партнери“ – вели Груевски, додавајќи дека Албанците веќе подолго време имаат такво барање.

„До сега, господинот Заев ја исполнува точка по точка Тиранската платформа, па може да се очекува дека и тоа ќе го оствари“ – констатира водителката.

 

 

Можна е промена на знамето и химната!

Груевски за „Пинк 1“ телевизија:Можна е промена на знамето и химната!

Gepostet von infomax.mk am Sonntag, 17. Februar 2019

 

Претходно «
Следно »