(Видео)МОЖНА Е ПРОМЕНА НА ХИМНАТА И ЗНАМЕТО: Груевски на „Пинк 1“ телевизија објаснува дека според Тиранската платформа, следи и промена на химната и знамето!

Поврзано

ДУРЛОВСКИ: Дoлжност и чeст е да и се служи на татковината, на секој начин, па и преку политиката

Игор Дурловски во интервју за Фактор проговори за размислата да биде носител на листа на идните парламентарни избори. Тој...

НЕ МОЖЕ БЕЗ ДОБРО КАФЕ: Александар Николоски во едно поинакво светло

Александар Николоски, потпретседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за Фрајдеј зборуваше за малку поинакви теми од оние на...

НИКОЛОСКИ ДО МЛАДИТЕ: „Бидете бунтовни, критикувајте и следете ги своите сништа“

Александар Николоски, потпретседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за Фрајдеј зборуваше почетоците на неговата политичка кариера. Николоски, најмладиот...

Во Тиранската е спомената промена на химната и знамето, и тоа не може да се исклучи, вели екс-премиерот Никола Груевски во интервју за српската „Пинк 1“ телевизија, објаснувајќи дека останува на Заев и Ахмети тоа да го договорат

 

„Во Тиранската платформа тоа е спомнато и, не можам да го исклучам ниту пак можам да го потврдам. Не знам што ќе се договорат коалиционите партнери“ – вели Груевски, додавајќи дека Албанците веќе подолго време имаат такво барање.

„До сега, господинот Заев ја исполнува точка по точка Тиранската платформа, па може да се очекува дека и тоа ќе го оствари“ – констатира водителката.

 

 

Можна е промена на знамето и химната!

Груевски за „Пинк 1“ телевизија:Можна е промена на знамето и химната!

Julkaissut infomax.mk Sunnuntaina 17. helmikuuta 2019

 

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести