(Видео)МОНТИ ПАЈТОН НАТПРЕВАР ВО ТЕТОВО: Кој дозволи да се игра фудбал на вакво време?

  • February 25, 2018
  • Коментари

Неверојатна ситуација и услови во Тетово, но сепак главниот судија дозволи да се игра мечот помеѓу Шкендија и Академија Пандев.

Евидентно е бавното движење на играчите на двете екипи, едвај се гледа каде се додава со топка, а не пак да зборуваме за некоја убава соло акција за око.

Шкендија меѓу останатото доби и пенал, кој не го искористи Хасани, па потоа беше запрена играта, за одговорните лица за условите на стадионот, да ги обележат линиите на теренот.

 

Skepan

Шкендија промаши пенал, во Тетово прст пред око не се гледа, а камоли топка, а кој тоа судија дозволи да се игра на вакви успови?Шкендија – Академија Пандев.

Posted by Спортисимо Македонисимо on Sunday, 25 February 2018

Спортклуб.мк

Претходно «
Следно »