(Видео)„МОЧЛО ЕДНА НЕМОЈ ТАКА ДА СЕ ПОНАШАШ“: Партиските вработувања во ЈСП и нивното ниво на култура!

Поврзано

- Advertisement -

Партиските вработувања во државните институции продолжуваат да наштетуваат на квалитетот на животот на граѓаните. Таков е и случајот со контролорот на ЈСП кој наместо да ги смири патниците кои доцнат на работа, безобразно им реплицира на нервозните патници


Според коментарите на социјалните мрежи, контролорот „фатил“ момче кое немало платено карта. Наместо заедно со момчето да излезат надвор од автобусот, за истиот да може да продолжи на рутата, контролорот го задржал автобусот на станицата подолго време, поради што патниците почнале да реагираат бидејќи доцнеле на работа.

Реакцијата на контролорот можете да ја проследите од видеото.

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This