(Видео)НАПАДОТ ТРАЕЛ СО ЧАСОВИ: Црногорец објави снимка од напад на пирати!

  • December 9, 2017

Црногорскиот државјанин Ален Бикиќ го снимил нападот на пирати во водите на Нигерија

Инцидентот се случил во четвртокот, а борбата за опстанок траела со часови
„Беа вооружени со три калашњикови (АК-47)“, нагласува Бикиќ и додава дека биле осум пирати под маски.

„Откако ги воочивме, ги вперив сигналните ракети на нив и откако испаливме три, тие се откажаа“, рекол Бикиќ.

За храброста, како што вели, е пофален во компанијата за која плови, а снимката ја објави Фејсбук страницата „Подгорички времеплов“.

Претходно «
Следно »