(Видео)НАЈДОБРИ СТЕ, СВАКА ЧАС ЗА СДСМ И ЗОРАН ЗАЕВ: „Инфомакс“ прогласен за бeзбeднoceн pизик во обид за цeнзypa – отсега само ќе ги фалиме

Поврзано

ТРИПУНОВСКИ ЗА ДИМКОВСКИ: Јас го разбирам, но нe го оправдувам откако втор пат бeга од ТВ ДУЕЛ со него

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство од СДСМ Трајан Димковски втор пат бега од телевизиско соочување со дополнителниот заменик...

ТРИПУНОВСКИ: Приоритет за ВМРО-ДПМНЕ ќе биде аграрниот сектор и водостопанството

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски во вечерашното гостување во еимсијата Што не е јасно...

Денес, редакцијата на „Инфомакс“ од страна на МВР беше прогласена за безбедносен ризик. Да, јас уредникот на медиумот Александар Митовски и нашиот снимател и репортер Борислав Стоилковиќ беа одбиени за акредитација за утрешната посета на државниот секретар на САД Мајк Помпео во Охрид со образложение дека сме безбедносен ризик.

Но како стигнавме до оваа позиција.

Очигледно е нели? Се додека можеа да се справат со прашањата, да релативизираат и манипулираат со одговорите немаше никаков проблем. Напротив, бевме супер и во прилог на власта да прикаже привид на слобода на медиуми. Демек, еве овие од „Инфомакс“ не прават „салата“ – како што тврдеше премиерот – а ние и пуштаме на пресови. Но, во моментот кога прашањата станаа сериозни, индицираа на вмешаност токму на премиерот во најголемата корупциска афера во историјата на независна Македонија, тогаш станавме безбедносен ризик.

Немаше проблем кога баравме акредитации за Папата, немаше проблем кога баравме акредитации за Столтенберг. Далеку повисоко профилирани јавни/политички фигури во светски рамки. Но сега, намерата е „Инфомакс“ да се изолира. Ок.

Од сега ќе ве фалиме. Да, најбоље сте. Најјаки. На прав пат сме. Браво! Ма, еднаш мајка раѓа вакви ко вас. Само за народот да се мисли, а ептен за црквата. Е за црквата, онаа од Вељуса или Водоча се мисли ептен. Со по 60.000 евриќи месечно. Барем такви се шпекулациите. Имало шпекулации и за 200 „тисуча“ секој месец. Браво бе. Такви хуманитарци, такви верници, такви мислители кога станува збор за црквата и народот. Алал вера!

Бра-ВО!.

Туку, не ми кажа Николовски, бидејќи се е супер во државата и на прав пат сме, до каде е стратегијата на СДСМ за заштита на белите мечки од глобалното затоплување. Јер, нема веќе што да се решава во Македонија, блескаме де.

 

Актуелно

ГОЛЕМОТО УВО Е НА БИХАЌКА: Чулев открива скандал – АНБ незаконски ја задржала техничката можност да прислушува

Министерот за внатрешни работи бара од ЈО по допрен глас да отвори истрага за одговорност. Чулев на денешната прес-конференција...

СОСОЈБАТА ЕСКАЛИРА: 38 нови случаи на коронавирус во Македонија, има и починати

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје-1, Куманово-1, Прилеп-4, Велес-9, Битола-1. Починаа двајца пациенти од Тетово....

ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ: Почина првиот здравствен работник во Македонија од коронавирусот

Со жалење сакаме да ја известиме јавноста дека од КОВИД -19 почина и првиот здравствен работник. Фармацевтска комора на Македонија загуби почитуван...

(Фото+Видео) БРУКА НЕВИДЕНА: Скопје има нова населба со име на борец од УЧК, имаше и свечено „отворање„

Табла со името „Арбен Бајрами“ деновиве беше поставена во Долно Оризари – Скопје. Како што пренесува порталот на албански јазик „Ина онлајн“, таблата била...

РУСКОВСКА ФАТЕНА ВО ЛАГА-ЗАЕВ НЕ ГО ПРИЈАВИЛ СЛУЧАЈОТ?: И се згадило кога Камчев ѝ кажал што се случувало

Што очекувате од личност што буквално секоја вечер го поминуваше по кафаните и рестораните со највисоките луѓе од СДСМ, рече вечерва генералниот секретар Игор...

Повеќе вести