(Видео)НАЈУБАВИОТ ПОДАРОК ЗА НИВНАТА МАЈКА: Четири сестри позираа во венчаници во чест на нивната самохрана мајка!

Поврзано

Жената сине мора да биде пред мајката-Таа ќе ти роди деца: Писмо до сите свекрви

Го научив моето дете да го држам во раце, затоа што не можев да го гледам како се бори...

Револуционерно откритие кое може да доведе до продолжување на животот

Револуционерното откритие на научник од Универзитетот во Калифорнија е на патеката на пролонгирање на човечкиот живот. Откриле дека препаратот,...

Седум начини како да станете милионер

Повеќето од нас можат да најдат начин да заштедат пари. Но, прашањето е како да ги искористите тие пари...
- Advertisement -

Како благодарност за нејзината пожртвуваност и посветеноста да ги израсне во прекрасни дами, сестрите ѝ ја исполнија големата желбата на мајка им. Тие позираа во своите венчаници, а резултатот донесе солзи радосници во очите на нивната мајка, објави лајфстајл магазинот „Попшугар“.

Тери МекКафри копнеела да ги види четирите ќерки во невестински фустани уште од свадбата на нејзината прва ќерка во 2005 година, па затоа посветените ќерки ја изненадија со врамен портрет од нив во невестински фустани.

„Го направивме ова во нејзина чест, за сите тие години кога таа се жртвуваше за нас. Таа е најнесебичното суштество на овој свет“ – изјавила една од сестрите.

Последната од сестрите се омажила во декември минатата година, па ова бил идеален момент за создавањето на фотосесијата.

Невестинските фотографии ја симболизираат мајчинската посветеност на Тери и покажуваат дека е одлична мајка, која била покрај нив и ги израснала во успешни и добродушни жени. Највозрасната ќерка е учителка, другата работи во банка, третата работи со деца со посебни потреби, додека четвртата е мајка на три деца и по професија е учителка по ликовна уметност.

„Не се работи само за тоа дека се омажени. Се работи за нивните постигнувања и нивните срца. Гледам добри, млади, љубезни, интелигентни и образовани девојки“ – изјавила гордата мајка.

„Ние можеби ги немавме најдобрите работи, но и покрај тоа успеавме да се избориме. Се потрудивме да го имаме образованието кое таа сакаше да го имаме. Колку повеќе старееме, толку повеќе ја цениме Мама, бидејќи гледаме колку е тешко тоа што го прави. Таа е мајка каква што секоја од нас посакува да биде“ – велат сестрите, за „Попшугар“

Latest News

Од 77 зaрaзeни бремени жени со коронавиpyc во земјава, 34 биле без cимптoми

Вкупно 77 бремени жени се регистрирани досега како заразени со Ковид 19, покажуваат последните податоци на Институтот за јавно...

(Видео) Maкедонската химна загрми на Hoжот

На 14 јули 1907, на вториот ден по Петровден, по долга бopба со турскиот аскер на Ножот во близина на прилепското село Ракле, откако...

Агенција за медиуми: Телма и Алсат-М го прекршија молкот

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги при проверка на начинот на известување на радијата и телевизиите за време на изборниот молк констатираше дека...

Утре е неработен ден за сите граѓани

Согласно заклучокот на Владата од 74-тата седница одржана на 7 јули годинава среда, 15 јули, е неработен ден за сите граѓани во Република Македонија...

ВО ЖИВО: Министерот Чулев открива за изборните нерегуларности досега спречени од МВР

ВО ЖИВО: Министерот Чулев открива за изборните нерегуларности досега спречени од МВР https://www.youtube.com/watch?v=2l8hnxTevss&feature=emb_title

More Articles Like This