(Видео)НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО: Мечка му помага на својот тренер и ја турка неговата инвалидска количка!

Поврзано

ЗАБАВА(Видео) Неверојатна сцена: Орел грабна ајкула

Посетителите на плажа во Јужна Каролина присуствувале на речиси неверојатен настан – тие виделе орел што грабнал ајкула од...

Се одлучи дека е доволно за овој живoт – Нaјплoднaтa жена на светот, која рoди 43 деца, реши дека повеќе нема да рaѓa

Мариам Набатанзи (41) од Уганда досега родила дури 43 деца, од кои на петпати четворки, четирипати на свет донела...

Поука: Водел буpен живот и имал многу пари, но на крајот од животот побарал само една работа

Кога ќе помислите дека парите се сѐ во животот, сетете се на оваа приказна… Еден богат човек бил на болничка...

Мечка која го турка својот повреден тренер во инвалидска количка, можеби не е првото нешто кое ќе ви падне на памет дека ќе го видите на снимка, но тоа е точно на што се случило со мечката Јаша

Тренрот Олег Александров имал несреќа во Нижегородскиот циркус по пад од 18 метри од централната купола, при што ги искршил двете нозе и раката. Во моментот на повредата тој одгледувал и три мали мечиња.

„Тие беа многу малечки кога ги земавме и ја купивме целата детска храна од продавниците затоа што само тоа јадеа. Ги храневме од шише и ги одгледавме“, вели Олег. Како и да е, по несреќата, Олег бил хоспитализиран и оттргнат од неговите мечки или „влакнести деца“ како што тој ги нарекува.

„Бев многу загрижен за тоа дека нашата врска ќе се расипе“, вели тој, додавајќи дека „оваа мисла ми се вртеше околу мојата глава додека лежев во болница. Размислував за тоа дали ќе ме прифатат повторно. Можна беше дистанца помеѓу нас“.

За среќа, се завршило позитивно и Олег повторно е заедно со мечките кои го прифатиле како „еден од нив“. Јаша изгледа среќна со можноста да му помогне на нејзиниот тренер.

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести