(Видео)НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ: За неколку минути скопските улици се претворија во реки

  • August 16, 2018
  • Коментари

Силно невреме го зафати главниот град попладнево, откако најавуваната бура конечно пристигна во Скопје. Грмежи, пороен но краткотраен дожд и силен ветер беа доволни Скопје да заличи на атмосферска канализација

 

Невреме во Скопје

Posted by infomax.mk on Thursday, 16 August 2018

Подготви
Борислав Стоилковиќ

Претходно «
Следно »