(Видео)НЕ ЛЕСНО ДА ЛИЧИТЕ НА ЈИРГЕН КЛОП ДЕНОВИВЕ

  • June 4, 2019

На социјалните мрежи се појави видео од лице кое неверојатно наликува на тренерот на еврпоскиот шампион Ливерпул.

Дупликатот на Јирген Клоп објави видео на кое сите луѓе му приоѓаат и се сликаат со него, а некои дури му бараат и автограм.

Најверојатно станува збор за момент од прославата на победата на тимот од Енфилд, со оглед на „зовриената“ атмосфера на улиците.

Претходно «
Следно »