(Видео)НОВО ИНТЕРВЈУ НА ГРУЕВСКИ: Вечерва во 21.00 часот, екс-премиерот Никола Груевски на српската телевизија „Пинк“

  • February 17, 2019
  • Коментари

Вечерва во 21.00 часот на српската телевизија „Пинк 1“ ќе се емитува новото интервју со Никола Груевски, во кое според најавата ќе се зборува за неговиот азил, политичкиот прогон, ситуацијата во Македонија и дали би можело да дојде до посериозна безбедносна криза во регионот која би била предизвикана во Македонија.

Претходно, Груевски имаше мега-интервју за „Инфомакс“ кое беше емитувано во два дела.

Најава за интервју на Никола Груевски на српската телевизија „Пинк“

Најава за интервју на Никола Груевски на српската телевизија „Пинк“

Gepostet von infomax.mk am Sonntag, 17. Februar 2019

Интервјуто за „Инфомакс“ можете да го гледате тука:

(ПРВ ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

(ПРВ ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

Gepostet von infomax.mk am Sonntag, 10. Februar 2019

(ВТОР ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

(ВТОР ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

Gepostet von infomax.mk am Dienstag, 12. Februar 2019

Претходно «
Следно »