January 27, 2021, 5:28 pm

(Видео)ОТИДОА ОМИЛЕНИТЕ ПЛАЖИ НА МАКЕДОНЦИТЕ: Големи пoплaви во Кaвaлa, Тасос и Халкидики

Поврзано

Истopијата ќе cyди: Ocaма бин Лaдeн бил чecт гocтин во Aлбaниja и во Бocна

Лидерот на Ал Каида Осама бин Ладен бил чест гостин на Балканот во деведесеттие години. Тој во 1994 година...

Beли можат да си дозвoлaт: Byчиќ ceкој cpпски гpaѓанин го чecти сo пo 60 евpa

Српскиот претседател објави добра вест за своите граѓани.Тој реши сите полнолетни граѓани еднократно да ги почести со по 60...

Судот oдби да ги оcлободи Тачи и другите припадници на УЧК обвинети за вoeни злocторcтва

Судијата за претходната постапка на Специјализираните комори на Косово, со седиште во Хаг, го одби барањето на бранителите на...
- Advertisement -

Во текот на вчерашниотден силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд ја погоди северна Грција, а најлошо минале на Тасос, Халкидики и Кавала, јавуваат грчките медиуми.

Во некои места веќе е прогласена вонредна состојба,реките се излеале и на многу места го блокирале сообраќајот.

 

Latest News

Во Скопје фатена девојка со фaлсификувaни банкоти по 500 евра

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ф.(23) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување...

More Articles Like This