(Видео)ОХРИД ПОД ВОДА, ОТСЕЧЕН СТАРИОТ ПАТ КОН СТРУГА: Алармантно во Охридско-Струшкиот регион, ЕЛЕМ не го отвара истекот на Црн Дрим

Поврзано

Мицкоски од Бутел: Ќе покажеме дека можело да се работи чесно и честито и дека Македонија може да биде една од најдобрите држави на...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ при денешното свое обраќање пред граѓаните во Бутел се заблагодари за се што граѓаните изминатите години...

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја исправи свитканата кичма во меѓународните односи и килавата дипломатија, тоа го ветуваме во проектот „Обнова“

Со Бугарската декларација јавно се стравува дека може да има неповолни измени во преговарачката рамка, дури и таа е...

Цело СДСМ вклучено во случајот „Рекет“, Заев, Шилегов, Шекеринска, Мила……

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци...

Силниот ветер од циклонот “Алексеј” кој беше најавен долж Охридско-струшкото крајбрежје и вечерва предизвикува големи бранови во Охридското езеро – пренесува локалниот портал „Охрид1“

Според информациите стариот патен правец Охрид-Струга, во близина на аеродромот е пополнет со вода и ѓубре кои го исфрлаат големите бранови од езерото.

Граѓани информираат дека езерото е на само еден метар од патот Охрид-Пештани, и во секој момент може да биде поплавен и однесен од езерото. 

Што се однесува пак до испустот на Црн Дрим, од фотографијата која е ја направиле од порталот, може да се забележи дека испустот е само делумно отворен и недоволно за да се испушти потребната количина и да се спречат штети на крајбрежјето.

Според најавите на метеоролозите, за вечерва се предвидени  врнежи од дожд и засилен јужен ветар со брзина од 80км на час.

На социјалните мрежи се појавија и снимки на кои се гледа дека езерото веќе ги надминува сите квоти, и започнало да влегува во угостителските објекти долж кејот на езерото во Охрид.

Aleksej napagja…

Julkaissut Кочо Каневче Lauantaina 31. maaliskuuta 2018

 

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести