(Видео)ПОЖАР ВО МАГАЦИН ЗА МУНИЦИЈА: Евакуирани 15.000 луѓе поради пожар во склад за муниција во Балаклаја, Украина!

Поврзано

(Фото) Се продава нeиспрана кошула од Путин по цена од 2 000 евра

Непознато лице објави на веб-страницата „Авито“ дека го продава кошула на рускиот претседател Владимир Путин. Официјална Москва веќе ја...

Во бopбa пpoтив Koвид-19, Русија подготвена за извоз на лeкoт aвифaвиp

Поради недостигот на лекови против Ковид-19 во светот, Рускиот директен инвестициски фонд (РДИФ) е подготвен да го извезува лекот...

Русите му овозможија на Путин да остане на власт до 2036 година

Мнозинството руски граѓани гласаа за измени на Уставот што ќе му овозможат на претседателот Владимир Путин да остане на...

Голем пожар избил утрината во складиште за мунијца во градот Балаклаја во Украина, поради што се евакуирана 15.000 жители, а како што јавуваат руските медиуми најверојатно се работи за саботажа

136814_eksplozija-ukrajina_f
Тоа складиште за муниција е едно од најголемите во Хабаровската облас, а по пожарот кој избил околу 3 часот по локално време, започнале да одекнуваат детонации, поради што е направена безбедносна зона во пречник од седум километри.

Како што наведуваат медиумите, засега нема податоци за човечки жртви.
Според податоците на Украинското министерство за одбрана, во тоа складиште се наоѓале околу 138.000 тони муниција, меѓу кои највеќе тенковски и артилериски гранати од 125 и 152 милиметри, пренсува Спутник.

Во ист ден се случи и пожар во база на НАТО во Албанија, кога при експлозија полесно беа повредени двајца војници.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Иловица

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Иловица. Неговото обраќање...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Василево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Василево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Видео) Шекеринска e поголем лaжгo од Зоран Заев

Денес на Јутуб беше објавено видео кое ги демантира сите обвинувања на Радмила Шекеринска кон Инфомакс за ширење на наводни лажни вести. Имено на...

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во истиот период се починати пет...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

Повеќе вести