(Видео)ПОЖАР ВО ЧАИР: Се запали стан во Чаир

Поврзано

Coобрaќaјнa нeзгoдa на магистралниот пат Велес-Штип, две лицa пoвpeдeни

На 06.08.2020 во 09.55 часот било пријавено дека на магистралниот пат Велес – Штип, во атар на с.Три чешми,...

Регистрирани 297 пpeкpшoци за неносење зaштитнa мacкa во изминатите 24 часа

Во текот на изминатото деноноќие на целата територија на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на...

Уaпceнo лицe на Партизанска – При извршен преглед кај него била пронајдена пpaшкacтa мaтepијa

На 06.08.2020 во 18.15 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул. „Партизански одреди“ го лишиле од слобода Г.В.(44)...
- Advertisement -

Пожар избувна во станбена згрда во скопската населба Чаир. Противпожарните екипи веќе го локализираа, објави ТВ 24 Вести.

Две противпожарни екипи беа на терен. Според неофицијалните информации – пожарот бил во стан кој е на последниот кат од зградата.

Нема информации за повредени, иако на местото на настанот беше забележано и возило на брза помош.

Latest News

Заев нема мнозинство, бара да се формира независна пратеничка група на ДУИ

Откако во текот на вчерашниот ден, СДСМ преку соопштение ја извести јавноста дека го има потребното мнозинство за Влада...

(Видео) Со висока резулација, „нajлyдата“ снимка од eкcплозиjaта во Бејрут

Либанските спасувачки екипи продолжуваат со потрагата по повеќе од 100 лица кои се водат како исчезнати, денoви по големата експлозија во Бејрут, која целосно...

Зaбоpaвeтe на „Виз Ер“ во наредните 5 месеци – Еве ја нивната одлука за cуcпeндиpaњe на летовите

Нискобуџетната авиокомпанија „Виз ер“, која има голем број бази на територијата на поранешна Југославија, вклучувајќи ја и нашата држава, очекува ограничувањата за патувања и...

Стоилковски до Коневски: Полeka комшија треба да ја докажеш kлeвeтaтa

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски вели дека поранешниот градоначалник на скопската општина Аеродром Ивица Коневски треба да ја докаже клеветата за која го...

(Видео) Тpaмп cтpaвyва од aтeнтaт – „Ме гледате за пocледен пат“

Забелешките на претседателот Трамп за време на говорот предизвикаа шпекулации откако тој се осврна на тоа дека има многу богати непријатели и рече на...

More Articles Like This