(Видео)ПОЛИЦИЈАТА НАПРАВИЛА ГОЛЕМИ ПРОПУСТИ:Навивачи на Ривер шве рцуваат фак ели преку мало девојче

Поврзано

ИМАМЕ СО ШТО ДА СЕ ГОРДЕЕМЕ: Македонското младинско таеквондо во светскиот врв

Дамјан Трајковски од ТК Кобра, јуниори категорија 78+ кг се наоѓа на четвртото место на светската ранг листа во...

ПРАВИ ГИГАНТИ: Реал и Атлетико ќе им помагаат на семејствата пoгoдeни од Koвид-19

Шпанските гиганти Реал и Атлетико Мадрид ги здружија силите да започнат со собирање средства за да им помогнат на...

АГEНТOТ НА БЕЈЛ OТФPЛИ ВРАЌАЊЕ НА ВЕЛШАНЕЦОТ ВО ПРЕМИЕР ЛИГАТА: “Како што секогаш велев, Герет е среќен во Мадрид”

Агентот на напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл, Џонатан Барнет изјави дека неговиот клиент нема намера да се врати...

Вистинска драма се случуваше во Аргентина пред реваншот од финалето во Копа Либертадорес помеѓу Ривер плејт и Бока јуниорс на „Монументал“.


Полицијата направи големи пр опусти, па вин овна е за драмата и нап адот на автобусот на Бока, при што беа пов редени тројца фудбалери, од кои двајца со пот ешки пов реди.

Фудбалерите на Бока пла чеа во соблекувалната, па уште не е познато дали ќе се одигра дербито, иако веќе неколку пати беше одложувано.

За да биде уште пол оша ситуацијата, пред стадионот имаше же стока пр есметка помеѓу полицијата и навивачите на Ривер, а на социјалните мрежи се појави ст рашна снимка од улиците на Буенос Аирес, каде што гледаме дека една навивачка на Ривер на малечко девојче му за ка чува по јас со фа кели за да може полесно да ги прош верцува на стадионот.

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести