(Видео)ПОЛИЦИЈАТА НАПРАВИЛА ГОЛЕМИ ПРОПУСТИ:Навивачи на Ривер шве рцуваат фак ели преку мало девојче

  • November 24, 2018

Вистинска драма се случуваше во Аргентина пред реваншот од финалето во Копа Либертадорес помеѓу Ривер плејт и Бока јуниорс на „Монументал“.


Полицијата направи големи пр опусти, па вин овна е за драмата и нап адот на автобусот на Бока, при што беа пов редени тројца фудбалери, од кои двајца со пот ешки пов реди.

Фудбалерите на Бока пла чеа во соблекувалната, па уште не е познато дали ќе се одигра дербито, иако веќе неколку пати беше одложувано.

За да биде уште пол оша ситуацијата, пред стадионот имаше же стока пр есметка помеѓу полицијата и навивачите на Ривер, а на социјалните мрежи се појави ст рашна снимка од улиците на Буенос Аирес, каде што гледаме дека една навивачка на Ривер на малечко девојче му за ка чува по јас со фа кели за да може полесно да ги прош верцува на стадионот.

Претходно «
Следно »