(Видео)ПОЛН ОПТИМИЗАМ И ПРЕД САМИОТ КРАЈ: Последната порака на Оливер до фановите ќе ви го распара срцето!

  • July 29, 2018

Последниот настап на легендарниот пејач Оливер Драгојевиќ сигурно ќе остане запаметен по зборовите кои беа полни со оптимизам во себе.

Пејачот пред неколку месеци ја доби наградата за животно дело во родната хрватска, а по тој повод се огласи преку видео порака бидејќи бил спречен да ја подигне наградата поради болеста со која до утрово во пет часот се бореше пејачот.

-Ги поздравувам луѓето кои беа околу мене и кои ме поддржуваа во таа криза, ми се чини дека се уште има време за пеење и свирење, доколку работите се поправат ќе бидам подобро. Имам битка со болеста, па затоа вечерва не можам да бидам со вас. Многу добри луѓе се околу мене и ако се биде во ред повторно ќе пееме. Гушкајте луѓе бидејќи животот е фантазија, рече пејачот пред неколку месеци.

 

Претходно «
Следно »