(Видео)ПОПЛАВА И ВО СТРАЧИНЦЕ: Улиците се претворија во реки, како да ја повторија сликата од пред две години во Стајковци

Поврзано

(Видео) Пожар во Битола, се зaпaлија неколку дуќани

Во 16 часот е пријавено дека избyвнал пожaр пред влезот во старата битолска чаршија. Во моментов неколку екипи на...

Вeрижна сообраќајка кај с. Колари, се cyдрија четири возила, поврeдени неколку лица

На 04.07.2020 година во 19,55 часот, на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај селото Колари, случена е сообраќајна нeзгода помеѓу патничките...

Двајца мaлолeтници cилyвaле девоjче во Струмица

Изминатата ноќ во 01:00 часот во СВР Струмица, било пpијaвено дека на 18.05.2020 во попладневните часови бил извршен пoлoв...

 

Обилните врнежи од дожд денеска предизвикаа поплавување и во село Страчинце. Улиците во селото како да ја повторија сликата од Стајковци во 2016 година. Помош од надлежните, жителите на ова село не добиле, сите остатоци кои го блокираат главниот пат ги исчистиле сами.

 

SHI DHE BUBULLIMA NË SHKUP, VËRSHIME NË MATKË DHE STRAÇINCË

SHI DHE BUBULLIMA NË SHKUP, VËRSHIME NË MATKË DHE STRAÇINCËReshjet e shumta të shiut dhe bubullimat që kanë përfshirë sot vendin, kanë shkaktuar vërshime të rrugëve në disa vendbanime në rajonin e Shkupit dhe vendbanimet përreth.Fshati Straçincë duket të ketë pësuar më së shumëti nga këto reshje. Rrugët e këtij fshati u vërshuan nga shiu i rrëmbyeshëm i cili ka sjellur me vete edhe gurë dhe baltë.Banorët informojnë se pas përfundimit të reshjeve të gjitha mbetjet që e kanë bllokuar rrugën kryesore të fshatit, janë pastruar në mënyrë vullnetare nga banorët e fshatit, për shkak se siç thonë ata, atyre nuk u është ofruar asnjë ndihmë nga institucionet kompetente…..

Julkaissut Tv Shenja Sunnuntaina 6. toukokuuta 2018

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести