(Видео)ПОТРЕБНИ СЕ НОВИ ИЗБОРИ: Македонија е пред економска кaтacтpoфа, потребни се избори!

  • February 10, 2019

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објавувајќи видео на својот Фејсбук профил.

„Македонија оди во погрешна насока.

Покрај национална ни претстои и економска кaтacтpoфa, затоа потребни се избори.

Народот да одлучи. Избори.

Нека изгрее зората на слободата“-напиша Мицкоски.

Претходно «
Следно »