January 19, 2021, 10:23 am

(Видео)ПРАШАЊА НА КОИ ЗАЕВ НЕМА ОДГОВОР: Дали Заев ги знае членките на НАТО, и до кај сме со Фејсбук?

Поврзано

Чecтиткa oд претседателот Пендаровски пo пoвoд христијанскиот празник Богојавление – Водици

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на...

Cocтојбатa нa Koвид-19 во Македонија: Peчиcи 90.000 зapaзeни oд пoчeтoкoт нa eпидeмиjaтa – ова се деталите

Македонија има речиси 90.000 заразени лица од почетокот на епидемијаПериодов намален е притисокот врз болницитеОсум илјади „Фајзер“ вакцини ќе...

Чива е реформата на образованието? Царовска пресреќна дека концепцијата ја пишувале странци а не таа

Министерката за образование и наука Мила Царовска во синоќешната дебатата на ТВ Клан рече дека за реформите во образованието...
- Advertisement -

Вработување на нови 50 луѓе во Владата за да ви ставаат лајкови на вашите постови е единствената инвестиција што сте ја направиле од „Фејсбук“, му порача на премиерот Заев пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на денешната седница за пратенички прашања.

Алудирајќи на најавената странска инвестиција од „Фејсбук“ и „Гугл“ во Македонија тој праша до каде е инвестицијата која лани ја најави премиерот. Заев одговори дека тие компании се посакувана инвестиција за секого, како и стотици други компании кои размислуваат, но дека членството во НАТО има влијание врз целиот процес.

„Негувам надеж ако Македонија ги заокружи политичките процеси и тоа се потврди со уставните амандмани и стане извесно членството во ЕУ, сите заедно ќе помогнеме бордот на директори да донесат одлука за инвестиција“ рече Заев.

Милошоски, пак, обвини дека уставните измени и членството во ЕУ и НАТО се користи како оправдување да се покрие, како што рече, неспособноста на Владата да донесе странски инвестиции.

Latest News

И тoa им e малкy: Kpивичнa пpиjaвa зa двajцaтa нacилници кoи ce oднecyвaa aгpecивнo кoн пaтницитe вo автобyc нa ЈСП

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривичнa пријавa до надлежното Основно јавно обвинителство-Скопје против Р.З.(31) и Х.И.(31),...

More Articles Like This