(Видео)ПРИСТИГНАА АМЕРИКАНСКИТЕ ТЕНКОВИ: Во германското пристаниште се истоварија американските тенкови за Источна Европа!

Поврзано

Орбан: На ​​Европа и треба стратегија, не тактички одговори

Наместо стратешки и конкретен пристап, Европската Унија тактички реагираше на кризата, оцени денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан на Интернет-меѓународната...

(Видео) Toплес протeст во Париз против претседателот на Франција, Макрон

Неколку топлес жени денеска протecтира пред Елисејската палата во Париз против претседателот на Франција, Емануел Макрон. Тие имале заедничка порака...

Најмалку двајца зaгинати и триесетина поврeдени во cудир на два воза во Чешка

Најмалку две лица зaгинаа, а околу 30 се повредени во судир меѓу два воза во северозападниот дел на Чешка. -Судирот...

Во германското пристаниште Бремерхафен пристинга оклопната воена техника на американската војска, помеѓу останотото пристигнаа и тенковите и хаубиците, објавува телевизијата РТ
abrams_tenk

Како што се наведува, таа техника е наменета за поддршка на операцијата „Атлантска одлучност“, а се предвидува до 12-ти јануари да влезе во Полска. Целокупната техника и пратечка опрема ќе биде транспортирана со возови, а се очекува во тој процес да бидат вклучени 900 вагони.

Поради пример, кога сите тие вагони бе се споиле, композицјата би била долга 15 километри.

Вкупно во германското пристаниште пристигнале 87 тенкови „М1 Абрамс“, 144 оклопни воила „М2 Бредли“, како и 18 хаубици „М109 Паладин“. Во текот на истоварот на воената техника во саботата, локалните активисти протестирале во близина на пристаништето.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести