(Видео)ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ: Граѓани се собираат пред Кривичниот суд во пресрет на пресудата за „Тенк“

  • May 23, 2018
  • Коментари

Се повеќе граѓани се собираат пред Кривичниот суд во Скопје во пресрет на пресудата против Никола Груевски во случајот „Тенк“ на СЈО во кој екс-премиерот е обвинет за нелегална набавка на блиндиран „Мерцедес С600 Гард“ 

Протести пред судот

Posted by infomax.mk on Wednesday, 23 May 2018

Претходно «
Следно »