(Видео)„ПAДA ВЛАДА“ ИСПЕАНА ПРЕД ВЛАДА: Пoлицajците ја „пaднaa“ владата на денешниот пpoтecт

  • October 2, 2019
  • Коментари

Во знак на револт поради ниските плати, вработени во полицијата, шумска полиција, судска и затворска полиција, кои се членови на Независниот синдикат на полицијата, со стотина возила денеска блокираа дел од улиците во Скопје.

Пред владата ечеше познатата песна од Бајага, „пада влада“ но и македонската химна. Полицајците бараат зголемување на платите за 25 проценти.

 

Претходно «
Следно »