October 21, 2021, 12:00 pm

(Видео)Рано изутрината зaвpши yвидoт на лицe место по yбиcтвoтo во населбата Бутел

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Увидот на лице место на екипите на Крим Техника по убиството во населба Бутел 2 во која животот го загуби Камбер Идризи, а тешко беше ранет Егрин И, траеше до рано изутрината.

Напаѓачите пукале со автоматски пушки, а жртвите се здобиле со повеќе прострелни рани во пределот на главата, градите и нозете.

По престрелката, поголема група пријатели и роднинни на нападнатите, околу 100 лица, упаднаа на Ургентниот центар по што асиситираше полицијата со екипи на ЕБР и АРМ која учествува во обезбедувањето на ковид центрите.

Идризи беше познат на полицијата, а бил советник на градоначалникот на Бутел Велибор Смилевски и пријател на потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири.

Latest News

Hajнoви дeтaли зa coобраќајката на автопатот Скопје-Тетово: Жeнa нa 45 гoдини го зaгyби живoтoт, пo кpaтко вpeме им пoдлeгнaлa нa пoвpeдитe…

45-годишната Ф.Р. е жртвата од сообраќајната незгода што се случи на автопатот Скопје-Тетово каj Добарски надвозник. Патничката, како што информираат...

More Articles Like This