(Видео)РОДНОТО МЕСТО НА ИСИС: Американски затвор е родното место на ИСИС и терористички универзитет!

Поврзано

Кpитичнo во САД – Рекорден број нoвoзaболeни и хocпитализиpaни лицa со Koвид-19

Ковид-19 и понатаму се шири во САД, а во одредени сојузни држави забележан е рекорден дневен пораст на бројот...

Не стивнува ширењето на кoрoнaвиpycот во светот

Од почетокот на пандемијата над 12,75 милиони луѓе во светот се заразени со коронавирусот, додека 563.869 пациенти починале. Русија вчера...

Регистрирани два зeмјoтpecи во Кина

Земјотрес со јачина од 5,1 степени денеска го потресе североисточниот кинески град Тангшан, соопштија локалните власти. Потоа е регистриран уште...
- Advertisement -

Затворски командири, аналитичари, војници сите се согласни дека родното место на ИСИС е кампот Бука, затвор во Ирак. Затворот служел како одлично место за екстремисти да преобратат обични луѓе во екстремисти и радикали, а обичните луѓе да ги научат радикалите различни техники и можности.

Резултат на сето тоа било формирањето на ИСИС. Меѓу оние кои биле затворени во камп Бука, биле обични граѓани на Ирак кои само изледале сомнително, што направило одличен терен за собирање на што повеќе терористи.

Дотолку повеќе што и лидерот на ИСИС Абу Бакр Ал-Багдади бил затворет тука заедно со деветтмината најголеми фунцкионери на ИСИС. Затоа, кога ќе имате дискусија за тоа како САД е виновен за раѓањето на најмонструозната терористичка оргназиација досега, додате го и кампот Бука на листата работи кои ги помогнале ИСИС.

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This