(Видео)РУСКИТЕ ВОЈНИЦИ НА ТЕРЕН ВО СИРИЈА: Што се крие позади тајната операција на руската војска во Сирија?

Поврзано

Убиcтвoтo на иранскиот генерал Сулејмани е нeзaконcкo

Специјалната известувачка на Обединетите нации за убиства без судење (extrajudicial executions), Агнес Каламар изјави дека САД не обезбедиле докази,...

Штeтaтa од излeвaњeтo нафта на Арктикот надминува две милијарди долари

Загадувањето од излевањето нафта во Рускиот Арктик, кога при хаварија во Норилск се излеаја 21 илјади тони дизел, предизвика...

Ситуацијата во Иран алaрмантна, скоро 100 пoчинати за едно деноноќие

Во Ирак во јуни е забележан скок од 600 отсто на случаите на зарaза со кoронавирусот. На најголемите ирачки гробиштa...

Руската војска продолжува да изведува операции во зоните од посебен ризик во Сирија, пишува порталот „Руска весна“

Овој пат офицерите на руската армија се упатиле на југот на Сирија, кој практично целиот е под контрола на терориситте. Војниците од рускиот центар за помирување на завојуваните страни во Сирија продолжуваат да ги снабдуваат неодамна ослободените региони со хуманитарна помош.

Хуманитарната колона со два ипол тони храна со поддршка на единицата на воената полиција и беспилотната авијација влегла на сто километри на југот на Сирија кој речиси цел е под контрола на терористите – во градот Карфа.

Имајќи ги во предвид можните последици од протекување на информации, хуманитарната акција е планирана во голема тајност, никој освен раководството на акцијата не ја знаел трасата и името на конечната цел.

Освен делење на хуманитарна помош, со локалните органи на власт беше склучен и договор за постојана соработка.

https://www.youtube.com/watch?v=g-xdTfQu3Rc

Актуелно

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Брима Галуп воопшто не спровела анкета, СДСМ „води“ само на непостоечки анкети!

Новинарот Горан Момировски во емисијата „Заспиј ако можеш“ откри скандал од невидени размери споделувајќи со македонската јавност дека Брима Галуп воопшто не спровела никаква...

Повеќе вести