(Видео)РУСКИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ НЕ СЛАВАТ НОВА ГОДИНА: Руските специјалци сардисаа терористи во Дагестан два часа по Новогодишната вечер!

  • January 1, 2017
  • Коментари

Руските специјални антитерористички единици ликвидираа двајца терористи во Дагестан. Судирот се одиграл вчеравечер во два часот утрината по локално време, во селото Јаманс

dagestan_ruski_specijalci_teroristi

Безбедносните сили ги опколиле терористите во приватна куќа на работ на селото, но тие одбиле да се предадат. Терористите отвориле оган врз полицијата која потоа ги ликвидирала, а во текот на борбата куќата во која се криеле се запалила и изгорела.

Претходно «
Следно »