(Видео)СДСМ РАЗМИСЛУВА ЗА ВЛАДА БЕЗ ДУИ: Во моментов сите опции биле отворени, вели Мухамед Зекири – можно и растурање на коалицијата?

  • February 25, 2019
  • Коментари

Мухамед Зеќири вечерва се вклучи преку линк во живо во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде жестоко дебатираше со пратеникот на ДУИ, Ејуп Алими.
На прашањето на водителот Фатмир Алиу, дали ќе останат во коалиција со ДУИ, Зеќири рече:

„Вечерва поради обврски на Владата се одложи партискиот состанок. Се надевам утре или наредните денови ќе се одржиме партиски сотанок на кој би требало да разговараме и на оваа тема. Бројките ја прават Владата. Секако, доколку ги имаме бројките за формирање на Влада и без ДУИ и тоа е опција, зошто да не!“, рече вечерва Мухамед Зеќири во „Click Plus“ на ТВ21.

Претходно «
Следно »