(Видео)СЕ ОГЛАСИ КАПИТЕНОТ: Од срце ви благодарам на сите, без вас сево ова немаше да биде возможно

  • June 4, 2019
  • Коментари

Капитенот на РК Вардар, Стојанче Стоилов се огласи на својот Фејсбук профил и им се заблагодари на сите за поддршката, а титулата му ја посвети на Никола Саздовски – Саздо.

Тој се заблагодари на целокупната јавност за поддршката.

За сите вас кои вчера чекавте, чекавте и не дочекавте да ја прославивме втората EHF Champions League титула!За ова чудо од клуб RK Vardar!

За Саздо🖤 и Komiti Skopje кои никогаш не не оставија и до крај веруваа во нас!

За цел Балкан, за Македонија, за Скопје и за сите македонски градови и села!

За сите вас!

Од срце❤️ ви благодарам, без вас сево ова немаше да биде возможно!

#ЕднаЉубовЕденЖивот
#ОдимеНаТретаТитула
❤️🖤🏆❤️🖤

Видеото можете да го погледнете тука.

Претходно «
Следно »