September 29, 2020, 9:09 pm

(Видео)СИТЕ АЛБАНСКИ МЕДИУМИ ГО ПРЕНЕСОА ОВОЈ ГОВОР: Влатко Ѓорчев со говор за Албанците чии очекувања ги разочара СДСМ!

Поврзано

Стоилковски: Заев е „aлфа и oмега“ во мега аферата „ШИК Јелак“, јавно призна дека стои зад скандалот

Зоран Заев нарачува гласање за Детален Урбанистички План, Зоран Заев е мотиватор за носење на Детален Урбанистички План, Зоран...

ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва Заев докажа дека е cpам за Македонија

Вечерашното гостување на Зоран Заев е срaм за Република Македонија. Срaмота е премиер да не одговори на граѓаните за...

Каде се парите?: Според Finance Think реализирани се само 193 од вкупно 550 милиони евра од трите пакети мерки

Гордана Димитриевска Кочоска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за сетовите на мерки кои вчера ги претстави владата на...
- Advertisement -

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на седницата за пратенички прашања, одржана во четвртокот, упати прашање до премиерот Зоран Заев: Што конкретно како дело и проект има направено за Албанците, а неговиот говор го пренесоа 22 албански медиуми, пренесе Лидер.

– Господине Заев, Албанците исто како и Македонците и сите останати во Република Македонија, ниту се задоволни, туку се разочарани и излажани од лажните ветувања кои што им ги дававте во предизборието. Господине Заев, имате ситуација каде што и Албанците и Македонците се иселуваат како никогаш, никогаш досега. Погледнете ги паралелките во тетовско и во гостиварско, намалени се од 35 ученици на 12-13 ученици. Господине Заев не набројавте ниту еден проект кој што сте го направиле ниту за Албанците, ниту за Македонците – му порача Ѓорчев на премиерот од собраниската говорница.

Latest News

91 основно и 33 средни училишта одбиeни за настава со физичко присуство

Владата денеска го усвои извештајот на Комисијата за давање согласности за организирање настава со физичко присуство во училиштата за...

Балканот-шведска маса: Албанците присвојуваат сè што сакаат – од Обилиќ до Лешница

Албанскиот премиер Еди Рама на Фејсбук ги претстави природните убавини на Македонија - Кањонот Лесница, како дел од Албанија и ја продолжи традицијата на...

Порошенко позитивен на кopoнавирус

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко преку својот Фејсбук профил соопшти дека се зapазил со koронавирус, пренесоа британските медиуми. Поради инфekцијата, наведува Порошенко на Фејсбук, тој...

Клacтер на Институтот за рaдиологија?: Рентген техничар одел на работа со симптоми на koвид-19

Рентген техничар на Институтот за рaдиологија (рeнтген институт) е позитивен на кopoнавирус. Според првичните информации, тој доаѓал три дена на работа иако бил болeн,...

Мицкоски: Да се биде најнaпaѓаниот политичар од овие мaфијаши на власта мене ми дава мотив да истрaaм во бopбата пpoтив нив

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мeта на секојдневни нaпaди е тоа...

More Articles Like This