(Видео)СКОПЈЕ СЕ ГУШИ, А ШИЛЕГОВ СИ ИГРА НА МОБИЛЕН: За скопскиот градоначалник игрицата на мобилен е поважна од загадувањето на воздухот

Поврзано

- Advertisement -

Таткото на градот и не е нешто посебно заинтересиран со расправата за енормното загадувањер во земјата. 

Во Собранието денеска имаше јавна расправа за справување со енормното загадување. Меѓу присутните беше и градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој треба да говори кои мерки ќе ги преземе градот.

Но, Шилегов додека траше расправата си играше игри на својот мобилен телефон, успешно поминуваше нивоа и не беше заинтересиран за тоа што се предлага, пренесува Пресинг ТВ.

Погледнете.

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This