(Видео)СНИМКИ ОД ПОТКУП НА ГЛАСАЧИ: Партиската полиција на СДС претворена во гестапо – дели пари, зејтин, брашно…

Поврзано

ВО АВТОБУС САМО СО МАСКА, БРЕМЕНИ И ХРОНИЧНО БОЛНИ ОСТАНУВААТ ДОМА: Ова се одлуките донесени нa денешната владина седница

Владата на Република Македонија на денешната 58-ма седница ги разгледа и ги усвои Протоколот за утврдување на процедурата за...

НАСКОРО СЕ ОТВАРААТ ГРАДИНКИТЕ?: Владата го усвои протоколот за работа на градинките во вонредна состојба

Владата на денешната седница на предлог на Министерството за труд и социјална политика го усвои протоколот за функционирање на...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион...

Полицијата наместо да ги штити интересите на граѓаните и да го брани правото на глас, учествуваше во поткупот на гласовите и изборниот фалсификат кој го спроведе СДСМ. МВР на чело со Оливер Спасовски вршеше заштита на изборниот криминал кој се одвиваше на терен на денот на изборите и за време на целата кампања. Министерството и Спасовски го штитеше криминалното подземје и криманлците кои во предизборието беа пуштани на отсуства од македонските затвори за да ги вршат прљавите работи за СДСМ. СДСМ ги ослободи Агим Красниќи и Бајруш Сејдиу токму поради оваа причина – пренесува Денешен.мк

Во Велес како и во другите поголеми градови полицијата вршеше притисоци и во голем број беше излезена на терен. Во Велес поконкретно полицијата го штитеше и прикриваше поткупот на гласачи кој се одвиваше во ромското маало. Улицата која води кон ромското маало беше затворена, а како што може да се види од видеото граѓаните кои се движеа во тој правец беа претресувани и малтретирани.

 

https://www.youtube.com/watch?v=I3B9FSc9ljI

 

За цело тоа време партиски функционери од СДСМ беа на терен во полициска придружба и купуваа гласови. На видеото подоле како што може да погледнете директорот на јавното претпријатие Лисиче и функционер на СДСМ ја надгледува работата на полицијата додека неговите сопартијци вршат поткпу на гласачи.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DYrRFacxCzg

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести