(Видео)СОСЕДИТЕ ГО НАРЕКУВАЛЕ МАЛ XИTЛЕР: Дете продавало топло чоколадо за да собере пари за ѕидот на Трамп!

Поврзано

ХOPOP: Пронајдени 6 бeзживoтни тeлa во Сан Антонио, четири од нив се деца

Полицијата во Сан Антонио пронашла џип во приватна гаража со шест безживотни тела, членови на семејство. Четири од телата се...

„ВAКЦИНA АЛИЈАНСА“: Светските лидери ветија 8,8 милијарди долари за вaкциниpaњe во наjcирoмaшнитe земји

Лидерите на најразвиените земји и светски познатите донатори, како „Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс“, ветија дека ќе обезбедат 8,8...

САД: Илјадници присутни на кoмeморaцијатa на Џорџ Флојд во Минеаполис

Илјадници луѓе ноќеска присуствуваа на комеморацијата на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој минатиот понеделник беше убиен за време на полициско...

7-годишното дете од Остин соседите го нарекле мал Xитлeр, бидејќи во текот на викендот поставил штанд и продавал топло чоколадо, за да собере пари за ѕидот на Доналд Трамп. Досега собрал 6.000 долари.

Бентон Стевенс станал интернет сензација откако бил снимен како поставува штанд за продажба на топлиот напиток.

Тој го гледал говорот на Трамп за состојбата на нацијата и дошол до една идеја.

„Сакал да дознае повеќе за ѕидот и кога му објасниле за што станува збор, одлучил дека сака да собере пари за ѕидот“, рекла неговата мајка Џенифер. Родителите на детето се членови на Републиканскиот национален одбор и рекле дека често ги делат своите политички ставови со синот.

„Луѓето мислат дека сме му го испрале мозокот. Секако дека поддржува Трамп поради нас. Мислиме дека не му е испран мозокот, туку само е така воспитан, а ние нашите вредности му ги пренесуваме на него“, рекла мајката.

Постарите браќа му помогнале да го постави штандот, а неговата мајка му помогнала околу напитокот.

За еден час заработил 200 долари, а но не сите ја поддржуват неговата идеја. Соседите го нарекуваат мал Хитлep.

Актуелно

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

Повеќе вести